ניקוי גרפיטי

גרפיטי: יצירת אומנות או ונדליזם?
גרפיטי על הקירות הוא ציור שיכול לגרום למחלוקת. לא תמיד יודעים מי ריסס את הגרפיטי שנעשה באופן יצירתי ללא ספק אך בדרך כלל נעשה ללא רשות. גרפיטי נעשה לרוב על ידי אמני רחוב שאמנם בחלק מהפעמים מקבלים אישור ואף נקראים כדי לרסס בצורה מסוימת על קיר, לפעמים באופן חופשי ולפעמים עם הכוונה מסוימת אך ברוב המקרים מדובר בריסוס ללא הסכמה מה שיכול לעצבן את בעלי הנכסים שצריכים להתמודד עם הציור הזה מספריי שקשה מאוד להוריד. ניקוי גרפיטי מקירות היא לא משימה בלתי אפשרית וניתן לבצע אותה באופן יעיל במיוחד.
ניקוי גרפיטי
חברת אלעד לוי מבצעת ניקוי גרפיטי עם המכשור המתקדם ביותר צלצלו אלינו לפרטים וליצירת קשר בטלפון מספר 073-7841742

מדוע יש צורך בניקוי גרפיטי מקירות?

  • אמנם הגרפיטי יכול להיראות אומנותי וצבעוני בעיני אנשים רבים, בעיקר אלו שלא קשורים לבניין עצמו, אך מי שנמצא באותו בית או משתמש באותו מבנה, בעיקר הבעלים של הנכס ממש לא נהנה ממנו. הגרפיטי בקב האוכלוסייה יוצר דימוי שלילי של מקום לא מטופח, מקום שיש פה פשע, אנרכיה, מקום בו אין כיבוד של הקניין הפרטי של אף אחד וכל אחד למעשה מרסס איפה שהוא רוצה. לעתים יש ציורי גרפיטי אחדים על חלק מהקירות ולעתים יש אזור שלם שהגרפיטי מאוד נפוץ בו.
  • ניקוי גרפיטי הכרחי כל כך לא רק בגלל הנראות והאווירה שהוא יוצא אלא בגלל שהוא מוריד מעיצוב הבניין ומהאיכות שלו. אולי הציור לכשעצמו יפה מאוד אך הוא לא מתאים לבניין או על המבנה עליו הוא מופיע, הוא מוריד מערכו והופך אותו להרבה פחות נעים ואטרקטיבי לפחות בעיני הבעלים שלו שזכותו הבלעדית להחליט כיצד הוא ייראה. ניקוי גרפיטי חייב להתבצע בצורה מושלמת כך שלא יהיו סימנים לאחר מכן והיא אפשרית בכמה דרכים.

האם ניקוי גרפיטי יכול להזיק למבנה?

ניקוי גרפיטי היא אמנם לא משימה פשוטה אך אפשרית ביותר באמצעות כמה שיטות. התופעה שעלתה בשנים האחרונות הולידה שיטות אחרות לעולם ותוכלו לבחור מה שמתאים לכם ולתקציב שלכם. רוב השיטות יקרות למדי וכדאי מאוד לשקול צביעה מחודשת של הקיר במידה והיא אפשרית ומשתלמת יותר. שיטות של לחץ מים או זריקת חול יכולות לפגוע בשלד הבניין ובתשתית הקיימת מה שלא מתבקש על ידי הלקוחות.

כיצד מתבצע ניקוי גרפיטי מקירות?

אחת השיטות הטובות ביותר לניקוי גרפיטי היא ניקוי בסודה בלאסט. השיטה הזו נחשבת ליעילה ביותר, המהירה ביותר ומביאה לתוצאות הכי איכותיות. בשיטה זו יש שימוש במכונה שבעזרת הסודה מביאה לירידת הצבע מהקירות במהירות והיא יכולה לפעול על קירות מאבן, משטחי אלומיניום, משטחי עץ, משטחי פלסטיק ועוד חומרים רבים שניזוקו מפגיעת הצבע. הניקוי יכול להתבצע לא רק מקירות אלא גם משלטי חוצות, דבר שהפך לצערנו למקובל מאוד באזורים מסוימים בארץ, תמרורים, אוטובוסים ועוד. אם אתם רוצים וצריכים ניקוי גרפיטי כדאי שלאחר הניקוי תדאגו גם שהוונדליזם הזה לא יחזור על עצמו.
יש לכם שאלה? נשמח לענות עליה צרו קשר כאן