בידוד מבנים

 
ענף הבניה בארץ נמצא בצמיחה מתמדת. הדבר בא לידי ביטוי בצמיחתם של מבנים רבי קומות בכל רחבי הארץ. אם בעבר המטרה הייתה להעמיד מבנים במהירות האפשרית שיוכלו לקלוט את האוכלוסייה הגדלה בקצב מסחרר, היום מושם דגש רב על איכות הבניה ובניה ירוקה וברת קימא. אחד הפרמטרים שהופכים בניה לאיכותית וירוקה הוא בידוד מבנים - בידוד תרמי ובידוד אקוסטי.
 
בידוד מבנים עושים איתנו חברת אלעד לוי המתמחה בבידוד מבנים מזה שנים רבות ובמקצועיות רבה על ידי עובדים מנוסים ומקצועיים בלבד! התקשרו אלינו 073-7841742

 
 

על חשיבותו של בידוד מבנים

 
 
 
 
לבידוד מבנים חשיבות רבה מבחינה כלכלית ואקולוגית באופן אישי וגלובלי. מתן פתרון לנושאים אלה כבר במהלך הבניה חוסך מאוחר יותר שימוש מוגבר בחשמל לצורכי חימום או קירור ושינויים נוספים לצורכי בידוד אקוסטי. מנתונים שהעלתה המועצה הישראלית לבניה ירוקה עולה כי המזגנים צורכים 35% מצריכת האנרגיה הכוללת של הבית. בניה חכמה וירוקה הכוללת בידוד תרמי יעיל תחסוך משמעותית את הצורך בהפעלת מזגנים ובשימוש בחשמל. הבידוד מביא לכך שהבית הופך להיות קריר יותר בקיץ וחמים יותר בחורף. בידוד הופך את הבית לסביבה בריאה יותר. עמידות חומר הבידוד גם למים תמנע רטיבות ועימה היווצרות טחב, חיידקים ופטריות (עובש למשל).
 
 
 
בידוד מבנים
 
 
 
 
 

אמצעי בידוד חיצוניים

 
את האמצעים לבידוד מבנים ניתן לחלק לשניים: אמצעי בידוד חיצוניים ופנימיים. אמצעי הבידוד החיצוניים הם אלה שנמצאים על גבי הקיר או בכלל תלויים בתנאי הסביבה של הבית. ניצול השמש והרוח באופן מקסימלי מהווה אמצעי בידוד טבעי. תכנון נכון של חלונות מבחינת גודלם ויחסי חלון-קיר מהווים אף הם אמצעי בידוד חיצוני. זיגוג כפול בחלונות מהווה בידוד תרמי ואקוסטי.
 
בידוד מבנים
 

בידוד פנימי ואיטום חיצוני של מבנים

 
בידוד מבנים שנעשה באופן מיטבי חייב לכלול גם בידוד פנימי הנמצא בתוך הקירות ומשולב עוד בתהליך בניה ואיטום חיצוני בחומר זהה. החומר הנפוץ ביותר לבידוד פנימי וגם חיצוני על גבי קירות, גגות ועוד הוא קצף פוליאוריטן. חומר זה נחשב למבודד תרמי מעולה ולכן נעשה בו שימוש גם בסביבות תעשייתיות כמו חדרי קירור או חדרים בהם תהליכים תעשייתיים גורמים לטמפרטורות גבוהות מאוד. הפוליאוריטן עמיד מאוד בטווח רחב של טמפרטורות. המוליכות התרמית שלו נמוכה מאוד ולכן הוא מבודד טמפרטורה היטב. הוא אינו מאפשר לטמפרטורה גבוהה בקיץ או נמוכה בחורף לחדור אל הבית ולהיפך - אינו מאפשר לטמפרטורה הנעימה בבית לברוח החוצה. הפוליאוריטן הוא בעל יכולת ספיגה נמוכה כך שאינו סופג מים ומונע היווצרות רטיבות.
 

כיצד נעשית העבודה עם פוליאוריטן?

 
העבודה עם פוליאוריטן לבידוד נעשית בשתי דרכים: בשימוש בלוחות מוכנים של פוליאוריטן אותם ניתן לשלב כבר במהלך הבניה ושימוש בקצף פוליאוריטן בו ניתן להשתמש בריסוס, מריחה או התזה. שיטת ההתזה היא המקצועית ביותר. השימוש בקצף פוליאוריטן נעשה במיוחד לאיטום גגות, עליות גג, מחסנים, חדרי קירור ועוד. מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתבצע את האיטום. חברת אלעד לוי מבצעת כבר שנים עבודות איטום ובידוד מבנים באמצעות פוליאוריטן בהתזה ומבטיחה עבודה מקצועית ויעילה לאורך זמן.