בידוד גג רעפים

 
עומדים בפני שיפוץ הגג? בונים בית חדש? כדאי שתקראו את המאמר הבא אודות בידוד גג באמצעות פוליאוריטן: חומר עמיד, צפוף, גמיש ומבודד מעולה בפני פגעי מזג האוויר ושינויי טמפרטורות.
 
בידוד גג רעפים באמצעות פוליאוריטן עם חברת אלעד לוי בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות
התקשרו אלינו 073-7841742
 
 

בידוד הגג ותפקידו

 
 
 
הגג כידוע, הינו אחד החלקים החשובים ביותר בכל מבנה, בין אם מדובר בבית פרטי, בניין ציבורי או בניין מגורים. הגג מטבעו, חשוף יותר לפגעי הסביבה כמו שמש, גשם וכד', ובהתאם גם חשוף יותר לשינויי טמפרטורה. אנשים הגרים בבית פרטי או שהדירה שלהם כוללת גג וכד', יכולים להעיד עד כמה הגג חשוב לטמפ' הכללית בבית, ומה קורה במידה והגג לא מבודד כראוי.

שיטות הבידוד השונות של הגגות כוללות שימוש בחומרים מגוונים, לרבות שימוש בכמה שכבות של חומר בנייה. לצד זאת, חיפוי הגג נחשב לאחת מפעולות הבסיס המחייבות והמשמעותיות ביותר בכל הנוגע לבידוד הגג, מהצד החיצוני והפנימי כאחד.
 
 

מהו חיפוי גג (וחיפוי גג פנימי בפרט)?

 
חיפוי, כשמו כן הוא, הינו חומר שנועד להגן על כתלים בעיקר מפני פגעי מזג האוויר. קיימים חיפויים חיצוניים ופנימיים, קיימים חיפויים הכוללים שימוש באריחים וכד'. אולם, בכל הנוגע לחיפוי ובידוד גג, ובייחוד בידוד גג רעפים, אנו עוסקים בעיקר בבידוד פנימי, מכמה סיבות:

  • ראשית, הגג ממילא מחופה חיצונית באופן כלשהו, שכן יש להגן על הגג מפני חדירת מי גשמים, או פגיעה ישירה של השמש, וגם לדאוג למראה הגג מבחינה אסתטית.
  • בהמשך לכך, כדי להגן על בני הבית מפני טמפ' קיצוניות לכאן ולכאן, יש לבודד את הבית מהפנים אל החוץ, לצד בידוד מהחוץ אל הפנים (בכל זאת, המטרה היא לשמור על הקור בפנים בקיץ, ועל החום בפנים בחורף).

קיימים חומרים שונים המשמשים לחיפוי גגות כמו יריעות ביטומניות או זפת, אולם אין ספק כי בעולם החיפוי הפנימי, הפוליאוריטן המוקצף הינו הנפוץ ביותר.
 
בידוד גג רעפים
 

פוליאוריטן: המבודד המושלם מאז שנות ה-40

 
מדובר בפולימר כימי, אשר שרשראות המולקולות שלו יוצרות מעין רשת צפופה המגנה על החומר מפני חדירת חומרים אחרים ויוצרת שכבת הגנה, בידוד, ואיטום. הפוליאוריטן משמש את האנושות עוד משנות ה-40 של המאה הקודמת ועדיין עושה זאת נאמנה, עקב הגמישות הרבה שלו, קלות השימוש בו ומחירו האטרקטיבי.

 

מדוע פוליאוריטן מושלם לבידוד גגות?

 
חומרי בידוד גג רעפים מצדו הפנימי, צריכים לכלול עמידות רבה בפני טמפרטורות המגיעות מצדו החיצוני של הגג, וכן להיות חזקים ועמידים מספיק ע"מ להגן על הגג מפני חדירת מים בעונת הגשמים, לצד תפקיד הבידוד הראשי כמובן. כמו כן, יש צורך לחזק את הגג מפני הופעת סדקים או תופעות בליה שונות.

הפוליאוריטן עונה בדיוק על כל הצרכים הללו: מדובר בחומר גמיש שניתן להתקינו בקלות (על כך נדבר מיד) והינו כאמור, עמיד, צפוף, מבודד מעולה ואף מסייע באיטום. הפוליאוריטן מתמחה במיוחד כחומר בידוד גגות, ובכלל.
 

כיצד ניתן להתקין את הפוליאוריטן?

 
הדרך המועדפת לפיזור או להתקנה של הפוליאוריטן הינה ע"י התזה. טכניקה זו מסייעת ביצירת הפוליאוריטן המוקצף, שהינו למעשה פוליאוריטן המגיב לאוויר, מתנפח, וממלא חורים, סדקים וכד'. הפוליאוריטן מתפשט היכן שהוא פוזר ויוצר את אותה שכבה עמידה שהזכרנו, המגינה מפני חום וקור, וגם עמידה בפני בליה לאורך שנים. טכניקת ההתזה מאפשרת את פיזורו באופן נוח ביותר, גם בפינות, אזורים מעוגלים ועוד.

לסיכום, הפוליאוריטן הינו החומר המועדף לבידוד גג רעפים ובכלל. אם החלטתם (ובחכמה) לבחור בו לבידוד הגג, חשוב רק לשים לב לעמידתו בתקנים, שכן יש לוודא כי החומר מכיל מרכיבים מעכבי בעירה.